Новости и советы в сфере ландшафтного дизайна!

menu

Продаж необробленої деревини на офіційному майданчику ProZorro.Продажі

Рубрика: Блог

Четвертого грудня минулого року, Кабінет Міністрів України розглянув та ухвалив новий експериментальний законопроект, пов’язаний з продажем необробленої деревини на електронних аукціонах.

Він дозволяє усім майданчикам проводити торги лісоматеріалами через Інтернет. До таких майданчиків відноситься українська енергетична біржа, у складі якої є ще 44 біржі-партнери.

Як будуть проводитися аукціони з продажу необроблених лісоматеріалів в Україні через майданчик Прозорро?

За останні декілька років, зросло число шахраїв, афер та корупціонерів, які проводять свої злодіяння на ринку лісових ресурсів. Але після впровадження в роботу експериментального проекту, ця ситуація стрімко зростає в інший позитивний бік. Тому державне підприємство «Прозорро» разом із Міністерством захисту довкілля та енергетики стараються створити досконалу біржу та зробити усі аукціони й продажі максимально прозорими та безпечними.

Працюючи лише декілька тижнів, лісозаготівельні компанії змогли отримати щонайменше 36 мільйонів гривень прибутку. Слід урахувати, що обсяг лісоматеріалів був великим. Один лот деревини складає мінімум 150 кубометрів, або ціною не нижче 200 000 українських гривень. Крім того, скоро сайт sale.ueex.com.ua планує створювати менші за обсягом деревини лоти, які стануть доступнішими для звичайних громадян. Тому можна бути упевненим, що й лісоводи, й підприємства, що займаються лісом, будуть отримувати ще більше доходу з кожного аукціону.

Більше цього, такий варіант реалізації деревини є більш зручним та доступним, ніж застарілі звичайні торгові аукціони. ProZorro.Sale дозволяє своїм користувачам продавати та купувати сировину не виходячи з власного будинку чи офісу, при чому у будь-який зручний час. А менеджери та спеціалісти також зможуть допомогти клієнтам з виниклими питаннями цілодобово. З ними можливо зв’язатися через гарячу лінію, відправивши листа на електронну пошту, чи написавши у Телеграм розумному ботові біржі.

Торги необробленим деревом на ТБ «УЕБ» у 2020 році

Українська енергетична біржа обіцяє своїм учасникам аукціонів та покупцям:

 • Вільний доступ до усієї інформації на сайті та інших учасників.
 • Чесні торги між конкурентами.
 • Працює над усуненням усіх протиправних дій шахраїв.
 • Оповіщення усіх учасників аукціонів про початок, закінчення та зміни в процесі проходу торгів.
 • Синхронізацію даних про лоти, згідно з обліком лісових ресурсів.
 • Прозорість усіх дій, які проходять під пильним наглядом спеціалістів, волонтерів та громадою.

Біржа чесно виконує усі ці пункти. Тому, за весь час її існування було створено приблизно 260 000 різноманітних аукціонів, а їхній сумарний дохід складає щонайменше 25 мільярдів українських гривень.  

Щоб взяти участь у реалізації лісоматеріалів через сайт sale.ueex.com.ua/news/prodazh-derevyny-v-systemi-elektronnyh-aukcioniv-prozorro-sale, потрібно спочатку зареєструватись на сайті «Прозорро.Продажі». Наступним кроком є створення лоту та затвердження його працівниками біржі підписанням відповідного договору. Далі система розповсюджує нове оголошення на 44 біржах. При цьому, оголошення має вказувати:

 • Обсяг деревини в одному лоті;
 • Початкова ціна ресурсів;
 • Точне місце, де розташовуються лісоматеріали;
 • Якість та класифікація дерев;
 • Точна дата проведення та закінчення аукціону;
 • Величина кроку, на який підвищується ціна.

Далі майбутні учасники продажі мають змогу створити заявку на участь на протязі декількох днів (понад 10 днів). Починається процедура аукціону, на якому конкуренти змагаються за виставлений лот. Коли відведений час підходить до закінчення, система Прозорро автоматично встановлює переможця та повідомляє про це усіх учасників.

< Следующая Подшипники и сальники: назначение, особенности и преимущества применения

Предыдущая > Сколько служит бу авто