Новости и советы в сфере ландшафтного дизайна!

menu

Що таке аукціон по рейтингу

Рубрика: Блог

Аукціон за рейтингом – це вид торгів, при якому учасники бачать не найнижчу ціну із запропонованих, а свій порядковий номер серед конкурентів. Цей механізм сприяє підвищенню динаміки торгів, шляхом збільшення ажіотажу учасників.

Процедура проведення

Аукціон за рейтингом є різновидом звичайного аукціону, який проводиться в процесі закупівель. Процедура його проведення аналогічна процедурі з відкритим показом вартості та складається з трьох раундів. Інформація про всіх учасників розкривається після завершення процесу.

Дату та час проведення такого аукціону система електронного торговельного майданчика визначає автоматично. Торги можуть проходити в робочий час у будній день. При цьому модуль запускається тільки в тому випадку, якщо в зазначений час до процесу приєднується більше одного учасника. Інакше варіанти такі:

  1. при реєстрації тільки одного постачальника на допорогових закупівлях аукціон не запускається, а процедура відразу переходить до кваліфікації;
  2. при реєстрації тільки одного постачальника на відкриті закупівлі процедура відміняється;
  3. при відсутності зареєстрованих учасників процедура відміняється.

Крім того, при проведенні конкурентного діалогу для активації аукціону необхідна реєстрація більше двох постачальників. Аукціон з рейтингом може бути частиною, як комерційних торгів, так і державних тендерів.

Крок зниження в аукціоні по рейтингу

При проведенні аукціону з ранжируванням по рейтингу ціна знижується відповідно до заявленого організатором кроку, який може обчислюватися в грошах, відсотках або за формулою. Однак учасники в процесі торгів не бачать, яка ціна є оптимальною в конкретний момент часу, орієнтуються тільки на свою позицію в загальному списку.

В іншому процедура така ж, як у звичайних тендерах та комерційних закупівлях. Учасники можуть зменшувати ціну своєї пропозиції кожного раунду на крок або більше. При встановленні однакової вартості пропозиції декількома учасниками, що означає однаковий рейтинг, перевага надається тому постачальнику, який першим встановив спірну ціну. Іншим пропонується змінити свою заявку в звичайному порядку за рейтингом.

Одним з провідних майданчиків для проведення відкритих аукціонів є Українська енергетична біржа. На цьому майданчику можна купити необроблену деревину за чесними, ринковими цінами, детальніше за посиланням: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/prodam-dub-kruglyak-na-elektronnih-auktsionah-na-majdanchiku-tb/.

< Следующая Продаж пиломатеріалів на відкритих аукціонах

Предыдущая > Пожарная безопасность